Erityisten perjantai ja yhdistyksen syyskokous

Perjantaina 22.9.2017 klo 15–20 (kahvi tarjolla klo 14.30 alkaen)
Cumulus City Oulu (Kajaaninkatu 17, 90100 Oulu)

Sveot ry järjestää jälleen Erityisten perjantain ennen lastentarhanopettajapäiviä. Samassa yhteydessä on myös yhdistyksen syyskokous. Kaikki yhdistyksen jäsenet ovat lämpimästi tervetulleita molempiin.

Klo 14.30 alkaen tarjolla kahvit
Klo 15–18
PÄIVÄN AVAUS JA TERVETULOSANAT

LUENTO: Yhteenkuuluvuutta tutkimassa – yhden päiväkodin tarina

Elina Viljamaa ja Jaana Juutinen, Oulun yliopisto

LUENTO: Varhaiserityiskasvatuksen tila – tutkimushankkeen alustavia tuloksia
Marita Neitola ja Päivi Pihlaja, Turun yliopisto

Tauko

PANEELIKESKUSTELU: Mihin varhaiserityiskasvatus on menossa? Millaisia tulevaisuuden näkymiä on odotettavissa?
Keskustelemassa tutkija Elina Viljamaa (Oulun yo), tutkija Päivi Pihlaja (Turun yo), veo Ritva-Liisa Pennanen (Kiuruvesi) ja veo Riikka Palmola (Helsinki)

Klo 18 alkaen Suomen varhaiskasvatuksen erityisopettajat Sveot ry:n sääntömääräinen syyskokous. Virallinen syyskokouskutsu ja kokouksen esityslista julkaistaan myöhemmin. Kokouksen yhteydessä yhdistys tarjoaa osallistujille iltapalaa. Kokous päättyy klo 20 mennessä.

Ilmoittautumiset Erityisten perjantaihin ja syyskokoukseen viimeistään maanantaina 28.8.2017 tiedottaja Martta Pyökkimiehelle (marttapyokkimies@yahoo.com). Ilmoitathan selkeästi, osallistutko vain Erityisten perjantain ohjelmaan, vain syyskokoukseen vai molempiin. Ilmoitathan myös erityisruokavaliosi. Tilaisuuksiin pääsee mukaan 50 osallistujaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

Kommentit