SVEOT RY:N SYYSKOKOUS JA KOULUTUSPÄIVÄ 27.10.2018 Helsingissä


Suomen varhaiskasvatuksen erityisopettajat ry:n syyskokous ja koulutuspäivä järjestetään lauantaina 27.10.2018. Aamu aloitetaan yhdistyksen syyskokouksella, johon ovat tervetulleita kaikki jäsenmaksun maksaneet yhdistyksen jäsenet. Kokouksen jälkeen jatketaan ADHD ja vahvuusperustainen kasvuntukeminen - koulutuksen merkeissä.
Sekä kevätkokous että koulutus järjestetään Hotelli Arthurissa (Vuorikatu 19, 00100 Helsinki)

PÄIVÄN OHJELMA
8.30 - 9.00    Tarjolla aamupalaa kokoukseen tuleville

9.00 - 10.00    Yhdistyksen syyskokous (Esityslista julkaistaan myöhemmin.)
        
10.15 - 16.00  Koulutus: ADHD ja vahvuusperustainen kasvun tukeminen. 

Kouluttajana Kasvatustieteen tohtori, Erityispedagogi ja ADHD- asiantuntija Erja Sandberg.

Koulutus sisältää vahvuusperustaisen näkökulman lasten tukemiseen. Koulutuksessa esitellään sekä positiiviseen pedagogiikkaan että ratkaisukeskeisyyten liittyviä konkreetteja tuen muotoja. Koulutuksessa on luento osuuden lisäksi case-työskentelyä, jossa osallistujilla on mahdollista työstää omasta työstään nousevia caseja.


Koulutuksen aikana pidetään lounastauko, jolloin osallistujilla on mahdollisuus lounastaa omakustanteisesti hotellin ravintolassa noutopöydästä hintaan 12,20 eur.


Ilmoittaudu tiedottaja Katja Hyvöselle katj.hyvonen(a)gmail.com viimeistään perjantaina 12.10.2018. Kerro ilmoittautumisen yhteydessä, mihin tapahtumiin ilmoittaudut (yhdistyksen kevätkokous, koulutus ja omakustanteinen lounas) sekä mahdollinen erityisruokavalio. Koulutukseen voidaan ottaa 60 osallistujaa ilmoittautumisjärjestyksessä.

JÄLJELLÄ ENÄÄ MUUTAMA PAIKKA!

Kommentit